By 

Konkurs na dzień matki – #MamąByć


Dzień matki już jutro! Z tej okazji wraz ze sklepem internetowym Empik.com mamy dla Was konkurs, w którym do wygrania są 3 e-karty na zakupy w sklepie, o wartości 50 zł. Poza tym Empik przygotował kilka ciekawostek odnośnie tego wyjątkowego święta.

#Dzień matki – tradycja i światowe obchody

Wszystko zaczęło się dawno, dawno temu – już w starożytności. W antycznej Grecji i Rzymie kultem otaczano boginie-matki, symbolizujące płodność oraz urodzaj. W XVII-wiecznej Anglii, w poście wyznaczano „niedziele u matki”, czyli dzień kiedy modlono się do Matki Boskiej, a także odwiedzano swoje rodzicielki i składano im drobne podarunki. W Stanach Zjednoczonych w 1905 roku ustanowiono oficjalnie Dzień Matki – prezydent Woodrow Wilson uczynił je świętem państwowym. W Polsce świętujemy od 1914 roku. Na świecie obchody występują jednak w różnych terminach i formach. We Francji, za sprawą Napoleona, celebruje się Dzień Matki, a oficjalnie data ta pojawiła się w kalendarzach w 1950 roku. W Australii w ten dzień przypina się goździki do ubrań (symbolizujące miłość do matki, solidarność itp.), w Kanadzie obchody są huczne i jest to największe, najpopularniejsze święto tuż po Bożym Narodzeniu i Walentynkach. W Meksyku poranek zaczynają się uroczystą mszą, a także przygotowaniem specjalnego śniadania dla mam. Dzieci dają też wyjątkowe bukiety kwiatów – ogromnej wielkości, na które zbierają pieniądze przez kilka miesięcy.

Choć w każdym kraju tradycja jest trochę inna, to i tak w większości miejsc na świecie termin matczynego dnia przypada na maj.

Skoro znamy już odwieczną historię i ewolucję tego święta, warto spojrzeć na współczesność i na to, co myślą o tym wszystkim same zainteresowane…

#Mamą być… prezenty i matczyne ciekawostki

Jaka jest i co lubi robić dziś młoda mama? Coraz bardziej popularnym trendem, wśród matek, jest dzielenie się swoim szczęściem na łamach Internetu. W dobie rozwiniętych mediów społecznościowych kobiety chętnie pokazują swoje pociechy, a nawet okres macierzyństwa staje się dla nich na tyle inspirujący, że zakładają blogi. Można tam spotkać się z wieloma ciekawymi przemyśleniami na temat rodziny czy wymieniać się pomysłami odnośnie wychowania i rozwoju dzieci.

Zrobiliśmy rozeznanie wśród blogosfery parentingowej. O tym, jak to jest być mamą – tego ogromu miłości nie sposób określić w dwóch słowach… Co to znaczy – zobaczycie na naszej infografice. Obraz matki, jaki się z tego wyłonił, to kobieta zawsze niewyspana, jednak wyjątkowo szczęśliwa, której życie jest pełne emocji i miłości, a ona codziennie musi zmagać się z inną rolą – od nauczycielki, kucharki, po przyjaciółkę. Odnośnie prezentów – panie z sentymentem wspominały upominki, które same dawały swoim mamom (jednym z najciekawszych prezentów były np. dwie świnki morskie…), jak i te które ciągle otrzymują od swoich dzieci. Jednogłośnie przyznały, że najważniejsza jest pamięć, bliskość, obecność. Laurki, własnoręcznie zrobione prezenty, jak i te wspólnie kupione z tatą dają sporą radość.

Teoretycznie nie ma złych podarunków, ale najmniej cieszą nas kremy przeciwzmarszczkowe, mopy, garnki i sprzęty gospodarstwa domowego.

Jeśli szukacie inspiracji prezentowych lub nie możecie się zdecydować – pamiętajcie o uniwersalnych drobiazgach, które zawsze przydadzą się i wywołają uśmiech – książki, filmy, płyty z ulubioną muzyką czy perfumy lub inne kosmetyki. Najważniejsze jednak, żeby nie zapomnieć wtedy o Mamie… Wizyta, uśmiech i słowo „kocham Cię” znaczą najwięcej!

#mama-byc-cytaty_980

Materiał przygotował internetowy serwis empik.com we współpracy z blogerkami parentingowymi.

#KONKURS

Kochana mamo, w komentarzu do tego wpisu (na blogu lub na facebook’u) dokończ zdanie:

#MamąByć…

3 najfajniejsze wypowiedzi zostaną nagrodzone. Spieszcie się, ponieważ, aby wziąć udział w konkursie, komentarz musi zostać opublikowany najpóźniej jutro (tj. 26.06.2016) o godzinie 18:00. Wyniki tego samego dnia – w dzień matki – około godziny 20:00 na Facebook’u.

Regulamin konkursu dostępny >>tutaj<<

***

Empik.com – sklep internetowy działający na polskim rynku od 1998 roku. Dziś to nowoczesna platforma oferująca ponad 450 tys. produktów. Wśród nich znajdują się m.in.: książki, muzyka, filmy, gry, elektronika, zabawki, multimedia, sport, kontent digital, gadżety oraz perfumy. Tygodniowo zrealizowanych zostaje ok. 60 tys. transakcji. Przychody z całości sprzedaży na empik.com w 2015 r. wyniosły 225 mln zł, co oznacza wzrost o 39% – w stosunku do roku ubiegłego. Serwis  od lat jest liderem branży, a także plasuje się w czołówce najczęściej odwiedzanych witryn e-commerce w Polsce. Zarówno www.empik.com, jak i www.empikfoto.pl  zarządza spółka Empik E-commerce, należąca do spółki  Empik Media & Fashion S.A., notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Print Friendly, PDF & Email

YOU MIGHT ALSO LIKE

Pożegnanie z blogiem.
December 31, 2018
Mój alfabet macierzyństwa.
December 28, 2018
Jak osiągnąć sukces w macierzyństwie.
November 29, 2018
Moje macierzyńskie „pierwsze razy” (do lat 5), które zapamiętam do końca życia.
November 20, 2018
Do czego tęsknię, ja-matka.
November 15, 2018
Porzuć czerń, Matko!
October 25, 2018
Moja dieta po porodzie. #MATKAWRACADOFORMY
October 16, 2018
Nie będę reklamą macierzyństwa.
October 02, 2018
#TOP7: Rzeczy, które uwielbiam!
September 25, 2018