By 

Co kupić dziecku w prezencie?


W moim domu nigdy nie było tradycji dawania dużych prezentów na święta Wielkanocne. Kończyło się na słodyczach – i tak nieźle jak na czasy mojego dzieciństwa, wszechobecne kolejki i kartki. Natomiast czasy się zmieniły, wymagania dzieci również.

Dlatego większość rodziców w okresie Wielkanocnym staje przed ważną misją zakupienia odpowiedniego prezentu. A często nie tylko dla swoich pociech, ale również dla innych pociech „występujących” w rodzinie…

I w tym momencie wkraczam ja! Mam dla Was porady prezentowe dla dzieci w każdym wieku! Gotowi?

Idealny prezent dla: NIEMOWLAKA

Cokolwiek. Poważnie. I tak niczym się dłużej nie zainteresuje. A jak mu się nie spodoba, to nawet się o tym nie dowiesz. Prezenty dla niemowląt sprawiają mi najwięcej frajdy! Patrzę tylko na metkę czy nadaje się od 0 miesięcy i sprawa załatwiona.

Idealny prezent dla: ROCZNIAKA

Cokolwiek czego nie da się zjeść. Cokolwiek, co się nie rozpadnie przy nadmiernym poślinieniu. Cokolwiek, co nie zrobi nikomu krzywdy podczas rzutu w dal. Cokolwiek – bo wciąż nie usłyszysz pretensji, a ów prezent nie zostanie zbyt długo zapamiętany…

Idealny prezent dla: DWULATKA

Tutaj również nie musisz wykazywać się zbytnią kreatywnością. Dwulatek jest w buncie. Cokolwiek kupisz – i tak się wkurzy. Tylko za mocno tego nie pakuj – bo oczywiście będzie chciał wszystko sam rozpakować – a jak napotka problem to na stracie wkurzy się jeszcze bardziej, a paczką ciśnie o ścianę. Więc postaraj się, żeby nie było to coś, co łatwo zniszczyć…  Jest natomiast szansa, że jeszcze Ci nie dogada i nie zapamięta tego co dostał.

Idealny prezent dla: TRZYLATKA

Najgorszy wiek. Wciąż w buncie. Ale nie dość, że się wkurzy to jeszcze Ci dogada. A trzylatki nie przebierają w słowach i powiedzą Ci caluteńką prawdę, nie przejmując się tym czy komuś sprawią przykrość… W dodatku w tym wieku zachowują się już wspomnienia. Jak mu się nie spodoba to nie dość, że dosadnie Cię o tym poinformuje, to jeszcze zapamięta, że dajesz kiepskie prezenty.

Idealny prezent dla: CZTEROLATKA +

Przeciętny czterolatek jest już rozwinięty technologicznie bardziej niż przeciętny czterdziestolatek. Szansa, że go czymś zaskoczysz, jest bliska zeru. Natomiast możesz mieć pewność, że dzieci w wieku 4+ mają już skarbonkę. Tudzież konto w banku. I całą listę obserwowanych aukcji na Allegro. Wykorzystaj to. Wybranie odpowiedniej koperty jest zdecydowanie łatwiejsze niż wybranie odpowiedniego prezentu. Jedynym problemem tego rozwiązania jest to, że zawartość koperty rośnie wraz z dzieckiem. A nie chcesz spotkać się z pełnym politowania spojrzeniem nastolatka, który znajdzie w niej pięć dych…

A teraz na poważnie.

Jeśli absolutnie nie wiecie co mogłoby ucieszyć obdarowanego, to moim skromnym zdaniem najbardziej uniwersalnym prezentem są książki. Dlaczego?

Ponieważ są dostosowane do każdego przedziału wiekowego: od czarno-białych dla niemowląt, przez grająco-szeleszczące dla starszych dzieci, są interaktywne, edukacyjne, z bohaterami bajek, nawiązujące do hobby, itd. itp.

Poza tym mamy tak szeroki wybór, że nawet jeśli dziecko posiada sporo książek, to na pewno jeszcze pozostanie nam spory wybór, wśród tego czego nie ma.

A nigdy nie jest ani za wcześnie ani za późno na kształtowanie w dzieciach dobrego nawyku czytania, który zaowocuje im jak już pójdą do szkoły, czy na studia.

 Please check your feed, the data was entered incorrectly.

Print Friendly, PDF & Email

YOU MIGHT ALSO LIKE

Jak inhalować dziecko.
December 21, 2018
Na 1 urodziny mojej córki Natalii.
December 08, 2018
Nasze wrażenia z nauki pływania w szkole pływania Frajda. #ŻabekNaBasenie
December 04, 2018
Jak osiągnąć sukces w macierzyństwie.
November 29, 2018
Etapy rozwoju niemowlaka (PŻPS).
November 27, 2018
Moje macierzyńskie „pierwsze razy” (do lat 5), które zapamiętam do końca życia.
November 20, 2018
Centrum Sportowe u Jezuitów w Gdyni – co można tam znaleźć? #ŻabekNaBasenie
November 13, 2018
11 miesiąc życia dziecka. Vol.2
November 08, 2018
Jesienno-zimowa stylówa Żabek.
October 30, 2018