By 

Na 5 urodziny mojego syna Wojtka.


Od dłuższego czasu spoglądam na Ciebie i zastanawiam się, kiedy te 5 lat upłynęło. Ciebie również pamiętam jeszcze jako kreskę na teście ciążowym. A w ten szczególny również dla mnie dzień, chcę pozostawić Ci coś wyjątkowego… Ten tekst.

Mimo, że byłeś chciany i zaplanowany, nasze początki były trudne. W głębi duszy wiedziałam, że Cię kocham, ale nie potrafiłam sobie poradzić z nową sytuacją. Na szczęście szybkie działanie postawiło mnie do pionu i… zakochałam się w Tobie do szaleństwa.

Jesteś moim pierworodnym i jedynym synem. Byłeś idealnym niemowlęciem! Takim, które było spokojne i lubiło spać. Nie znałeś kolek, ale za to pierwsze zęby, które wyszły przed 5 miesiącem trochę dawały Ci w kość. Byłeś „do przodu” z zębami, z wagą, z wzrostem. Czego nie dostrzegałam, dopóki nie znajdowałeś się w pobliżu rówieśników. Twoimi dołeczkami w policzkach zachwycało się wiele osób. Jak dla mnie, bardzo przypominałeś Dziadka Andrzeja, tylko że po Tatusiu masz brązowe oczka i włoski.

Rozwijasz się książkowo, przerabiamy wszystkie bunty i skoki rozwojowe :) Gdy miałeś 2 lata, myślałam, że Cię uduszę! ;) A tak naprawdę i tak mam bardzo dużo szczęścia, bo w porównaniu z innymi dziećmi i tak przechodzisz kryzysy dość łagodnie.

Jesteś mądrym i wrażliwym Chłopcem.

Towarzyskim. Uwielbiam z Tobą rozmawiać i Cię przytulać. Bez naszego „kocham Cię, słodkich snów, dobranoc, papaaa”, buziaka i nosków-nosków – źle mi się śpi. Często patrzę na Ciebie gdy śpisz, bo masz bardzo mocny sen. I dziękuję Bogu, że Cię mam. Jesteś „synkiem mamusi”, ale Tatuś też kocha Cię strasznie mocno, chociaż czasem się ścieracie.

Jesteś super starszym bratem! Chociaż nie zawsze chcesz się dzielić, ale zawsze stajesz po stronie Natalki. Widać, że ją bardo kochasz! A ona jest wpatrzona w Ciebie jak w obrazek. Musisz o nią dbać, opiekować się i wspierać. To bardzo ważne. Rodzeństwo, to jest ktoś na kogo zawsze powinno się móc liczyć. A „starszy brat młodszej siostry” to bardzo wyjątkowa funkcja.

Nie tylko z okazji urodzin, ale tak na przyszłość, życzę Ci…

Żebyś był dobrym Człowiekiem. Co nie oznacza, że masz dać się wykorzystywać, czy wchodzić sobie na głowę. Bądź empatyczny i pomagaj. Miej i dbaj o przyjaciół i rodzinę. Bądź gentlemanem. Rozwijaj swoje pasje i nie przejmuj się niekonstruktywną krytyką. Bądź sobą. Chwytaj każdy dzień, ucz się na błędach i się nimi nie zniechęcaj. Kochaj i szanuj ludzi, dbaj o zwierzęta. I pamiętaj, że zawsze możesz na nas liczyć. ZAWSZE. I że my zawsze będziemy Cię kochać.

Najbardziej na świecie, Wojo.

Mam nadzieję, że będzie mi dane patrzeć jak rośniesz, dojrzewasz i się starzejesz. Chcę, żebyś wiedział, że zawsze będę dla Ciebie i zawsze będziesz mógł na mnie liczyć – niezależnie od wszystkiego! Nie zapomnij o tym. Mama Cię zawsze będzie kochać i zawsze Ci pomoże.

Please check your feed, the data was entered incorrectly.
Print Friendly, PDF & Email