By 

Pierwszy spacer – przyjemność i wyzwanie!


Pierwszy spacer to bardzo ważne wydarzenie, zarówno dla nas – rodziców, jak i dla naszego dziecka. Ale chyba każda mama mi przyzna, że nie jest to tylko czysta przyjemność, ale również i wyzwanie! Zwłaszcza zimą, gdy przygotowania stają się bardziej skomplikowane

Również długość spaceru nie jest bez znaczenia. Zimą ten spacer na pewno nie będzie bardzo długi, ale musimy być przygotowani na różne przygody, które mogą nas podczas niego spotkać. Przerabiam z Żabcią mój „drugi pierwszy spacer”. Pamiętam ten pierwszy z Żabkiem – dość późno, bo aż miesiąc po urodzeniu 11.01.2013 roku. Zima nie była w pełni, nie było śniegu i nawet nie było zbyt zimno. A i tak to była istna katastrofa! Nieprzygotowana na wypadek toalety i głodu, szybko wracałam ze łzami w oczach do domu…

Z Żabcią pierwszy spacer również odbył się późno, ze względu na wszystkie choroby, które nas dopadły po urodzeniu Malutkiej. Gdy wreszcie udało się nam wyjść – dokładnie tyle samo dni po urodzeniu co w przypadku Żabka, czyli dzień przed ukończeniem 1 miesiąca (ale się złożyło! zupełnie nieplanowanie!). I tym razem zima nie dopisała. Ale tym razem do spaceru byłam w pełni przygotowana i spędziliśmy bardzo miło czas w zupełnie nie zimową niedzielę.

Jak przygotować się do pierwszego spaceru?

  • Zanim udamy się na pierwszy spacer, trzeba pamiętać żeby dziecko trochę „powerandować”, zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy to zła pogoda może okazać się szokiem dla naszego noworodka. A werandowanie to nic innego, jak postawienie wózka z ubranym jak na spacer dzieckiem, przy otwartym oknie lub drzwiach balkonowych. Zaczynamy od paru minut, stopniowo dzień po dniu, wydłużając ten czas. Zaleca się werandowanie po ukończeniu przez dziecko 10 dni, na tydzień przed prawdziwym spacerem (o ile nie ma żadnych przeciwwskazań od lekarza).
  • Zimą trzeba wysmarować buzię noworodka tłustym kremem na mróz (jakieś 20 minut przed wyjściem).
  • Dziecko powinno być ubrane odpowiednio do pory roku i temperatury – zimą szczególnie trzeba na to zwrócić uwagę, jeśli jest bardzo mroźno, to dziecko poza kombinezonem można włożyć w dodatkowy śpiwór lub okryć kocem.
  • Trzeba pamiętać o torbie z niezbędnymi rzeczami – podczas spacerów może nam się przydarzyć wiele różnych przygód, a możemy być oddalone od domu na tyle, że trzeba będzie działać od razu! W torbie powinny się znaleźć przede wszystkim pieluszki, mleko (chyba, że karmimy piersią), nawilżane chusteczki, smoczek (o ile dziecko korzysta), pieluszka tetrowa, itp.

Torba, która ułatwia nam spacerowanie.

Wybór torby do wózka z Żabkiem nie wydawał mi się zbyt ważny. Myślałam, że wystarczy, że będzie pasowała do wózka! Ale wtedy jeszcze nie wiedziałam, ile rzeczy będzie musiała ona pomieścić! Matki w tych torbach przy wózkach pół domu wożą :) Dlatego tym razem decyzja musiała zostać dobrze przemyślana i kierując się już nabytym doświadczeniem, dokonałam naprawdę świetnego wyboru!

Torba BabyOno UNIQUE

Klasyka w nowym wydaniu, limitowana edycja, polski projekt i wykonanie. Elegancka torba z wysokiej jakości materiałów przeznaczona dla kobiet, które cenią sobie szyk, a jednocześnie szukają ponadczasowych rozwiązań. Idealna dla aktywnych mam, dzielących swój czas pomiędzy opiekę nad dzieckiem i pracę. Wygodna na codzienny spacer i rodzinny wypad z dzieckiem, jak również biznesowe spotkanie. Specjalnie zaprojektowana konstrukcja tworzy lekką i wyjątkowo przemyślaną formę z 10 dedykowanymi kieszeniami, dzięki którym istnieje możliwość wygodnego aranżowania wnętrza.BabyOno

Torba BabyOno Unique charakteryzuje przede wszystkim funkcjonalność – posiada aż 10 dedykowanych kieszeni, w tym termokieszeń i kieszeń szybkiego dostępu na telefon lub klucze, a także – co przy specyfice mojej pracy było bardzo ważne – kieszeń na tableta. Ponadto materiał zewnętrzny jest odporny na działanie wody i wilgoci, co o tej porze roku jest dość istotne. Dla mnie również ważne było to, że posiada matę do przewijania (na spacerach trafiam w różne miejsca i już nie raz musieliśmy zmienić pieluszkę!), ma zarówno długi regulowany pasek na ramię, jak i krótkie rączki do ręki (co jest bardzo wygodne). Spód torby jest dodatkowo wzmocniony i ma metalowe nóżki – dzięki temu nie odkształci się tak łatwo i można ją na chwilę postawić na ziemi nie martwiąc się o zabrudzenie. A jeśli już się zabrudzi, to materiał bardzo łatwo się czyści :)

Torba nadaje się nie tylko na spacery z dzieckiem, ale i na spotkania towarzyskie czy biznesowe, dlatego dla mnie jest idealna! Wystarczy, że schowam tablet, odepnę smoczek, a butelkę mleka w termokieszeni zastąpię kubkiem z kawą i jestem gotowa na poważny meeting lub pracę w terenie.

Widać, że rozwiązania zastosowane w tej torbie zostały dobrze przemyślane i mają na celu ułatwienie mamom codziennych spacerów. Zresztą zobaczcie jak się sprawuje na filmie i naszych zdjęciach:

#KONKURS

W tym tygodniu jedna z Was może wygrać swoją wymarzoną Torbę BabyOno!

Zwyciężczyni będzie mogła wybrać nagrodę spośród wszystkich toreb BabyOno
dostępnych na stronie >>https://torby.babyono.com/<<.

Zadanie konkursowe jest bardzo proste!
Wystarczy, że w komentarzu (na blogu lub na FB) odpowiesz na pytanie:

Którą z toreb BabyOno byś wybrała i dlaczego?

Konkurs trwa do 21.01.2018, wyniki zostaną opublikowane na FB.
Wygrywa najciekawsza odpowiedź :)

Regulamin konkursu dostępny >>TUTAJ<<

Powodzenia! :)

Wpis przygotowany we współpracy z BabyOno.

[EDIT 27.01.2018]

WYNIKI KONKURSU!

Bardzo trudno było wybrać spośród tak wielu kreatywnych odpowiedzi. Dziękuję za tak liczne uczestnictwo, niestety nagroda jest jedna i JURY postanowiło, że torbę powinna wygrać Ulka :)

GRATULUJEMY!

Ulka, czekam teraz na Twoje dane (adres + numer telefonu) oraz informację, który kolor UNIQUE wybierasz – na maila: omatkowariatko@gmail.com, tytułem: „konkurs Babyono” :)

Print Friendly, PDF & Email

YOU MIGHT ALSO LIKE

Jak inhalować dziecko.
December 21, 2018
Na 1 urodziny mojej córki Natalii.
December 08, 2018
Nasze wrażenia z nauki pływania w szkole pływania Frajda. #ŻabekNaBasenie
December 04, 2018
Jak osiągnąć sukces w macierzyństwie.
November 29, 2018
Etapy rozwoju niemowlaka (PŻPS).
November 27, 2018
Moje macierzyńskie „pierwsze razy” (do lat 5), które zapamiętam do końca życia.
November 20, 2018
Centrum Sportowe u Jezuitów w Gdyni – co można tam znaleźć? #ŻabekNaBasenie
November 13, 2018
11 miesiąc życia dziecka. Vol.2
November 08, 2018
Jesienno-zimowa stylówa Żabek.
October 30, 2018