By 

Pokoje życzliwości – kolorowe miejsca dla dzieci w szpitalach


Nadszedł taki czas, kiedy musimy rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Dla niektórych czas bardzo radosny (nadpłata podatku, a za tym idący, często wyczekiwany cały rok, zwrot podatku), a dla niektórych czas bardzo smutny (niedopłata podatku). Niemniej jednak, każdy rozliczający się może przeznaczyć 1 procencik na jakiś dobry cel. Może. Powinien! Musi! Trzeba korzystać z nic nas niekosztującej dobroczynności.

Tym, którzy jeszcze nie rozliczyli się z fiskusem, chcę zaproponować miejsce na przeznaczenie swojego procenta. Również Ci, co się już rozliczyli, a pomimo to generalnie nie mają co z kasą robić (a słyszałam, że tacy ludzie istnieją naprawdę….) lub lubią co jakiś czas wspomóc jakąś instytucję pożytku publicznego mogą sypnąć pieniążkiem. W końcu to na szczytny cel! Więc poczytajcie proszę o pokojach życzliwości. Rozchodzi się o dzieci, więc warto się zapoznać:

Kolorowe miejsca dla dzieci w szpitalach – Pokoje Życzliwości

„Pokój Życzliwości” to zbudowana od początku lub odświeżona świetlica w szpitalu na oddziale dziecięcym. 20 metrów kwadratowych – wstęp tylko dla dzieci. Przytulne sofy, specjalna kolorowa ściana z okrągłymi półkami i dywan w szachownicę. Tak właśnie wyglądają Pokoje Życzliwości. Ideą projektu jest stworzenie na szpitalnych oddziałach takich pomieszczeń, w których dzieci czują się jak u siebie w domu oraz chociaż na chwilę zapominają o trudnej rozłące z rodzicami i szpitalnym leczeniu. „Pokoje Życzliwości” składają się z czterech stref: artystycznej, zabawy, edukacji i czytelni. Dzieci mogą tam korzystać ze sprzętu komputerowego, telewizyjnego, gier edukacyjnych i przyborów szkolnych a profesjonalny personel dba o bezpieczeństwo i prawidłowy przebieg każdej aktywności dzieci. W ten sposób możliwe jest połączenie podczas pobytu w szpitalu zarówno zabawy jak i edukacji.

Do tej pory udało nam się wybudować/wyremontować już cztery takie świetlice: 2 we Wrocławiu, 1 w Żorach oraz 1 w Oławie. Kolejna świetlica powstanie w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Jednak kolejne 40 placówek z całej Polski czeka na swoją kolej.

Przekazując 1% Twojego podatku Sam/Sama możesz pomóc w akcji i przyspieszyć czas oczekiwania na nową świetlicę w kolejnych szpitalach! :)

KRS 0000280273

pokojezyczliwosci.pl

Stowarzyszenie Pozytywne.com

Mnie inicjatywa się bardzo podoba. Wiadomo jak jest w szpitalach. Jak w horrorach. Głównie obskurnie, szaro-buro i dołująco. No i jak tu mieć pozytywne nastawienie, które jest tak potrzebne w kuracji – zarówno dziecka jak i dorosłego. Sama nieraz przebywając w szpitalu miałam ochotę roznieść te okropne ściany! Niech dzieciaki mają gdzie naładować baterię. Potraktujmy to trochę jak urządzanie pokoju dla naszego dziecka i wpłaćmy chociaż dychę dorzucając się do sofki. Ja czekam na wypłatę i się dorzucam (bom już rozliczona…).

Print Friendly, PDF & Email

YOU MIGHT ALSO LIKE

Jak inhalować dziecko.
December 21, 2018
Na 1 urodziny mojej córki Natalii.
December 08, 2018
Nasze wrażenia z nauki pływania w szkole pływania Frajda. #ŻabekNaBasenie
December 04, 2018
Jak osiągnąć sukces w macierzyństwie.
November 29, 2018
Etapy rozwoju niemowlaka (PŻPS).
November 27, 2018
Moje macierzyńskie „pierwsze razy” (do lat 5), które zapamiętam do końca życia.
November 20, 2018
Centrum Sportowe u Jezuitów w Gdyni – co można tam znaleźć? #ŻabekNaBasenie
November 13, 2018
11 miesiąc życia dziecka. Vol.2
November 08, 2018
Jesienno-zimowa stylówa Żabek.
October 30, 2018