By 

poNIEdziałek.


Wiecie co, miałam napisać coś poważnego i trochę kontrowersyjnego. Ale zostawię to na później. A wiecie dlaczego? Dlatego, że jestem wykończona! A jest dopiero poniedziałek

I tutaj pokłony wobec wszystkich matek-pracujących-na-etacie. Przez ostatni tydzień, miałam szkolenie – nawet nie pracę (!) – które trwało od 8 do 16 (tak plus minus), więc mogłam się poczuć jak etatowa matka. Jak budzik dzwonił o godzinie 6, to miałam ochotę płakać rzewnie w poduszkę. Żabek spał jak zabity, a ja musiałam się wykąpać, ubrać, umalować, przygotować śniadanie, lunch i obiad sobie i jemu. Następnie pójść na autobus (a ja z komunikacją miejską nie jestem zbytnio zaprzyjaźniona) i odbębnić swoje na szkoleniu (podatki i takie tam fascynujące tematy!).

No co Wam tu dużo mówić, wszystkie matki wiedzą – wykańczamy się w robocie, a potem nasze Potomstwo kompletnie nie interesuje, że miałyśmy ciężki dzień. I zazwyczaj wcale nie planują nam go ułatwiać. Do tego wszystkiego, przypadkowo – bądź specjalnie, Żabkowi odnowiły się wyrzynające piątki. A najnowsza umiejętność włażenia na kanapę regularnie kończy się płaczem (Żabek, siadaj! – ryk).

Tak więc, w tej sytuacji nawet weekend nie dał rady postawić mnie na nogi. Oczy się zamykają, wszystko mnie boli, PMS sprawia, że rozdrażnienie osiąga szczyty. Wino, kawa, obkładanie chartami – nic nie pomaga. Myślę, że w ten tydzień będziemy wraz z Żabkiem dochodzić do siebie i już niedługo napiszę coś istotnego lub chociaż fajnego. A dzisiaj mi wybaczcie. Muszę się zdrzemnąć.

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More

Print Friendly, PDF & Email

YOU MIGHT ALSO LIKE

Dasz radę Matko!
June 12, 2018
macierzyństwo
Czego nauczyło mnie macierzyństwo?
June 05, 2018
Dla moich dzieci na dzień dziecka. [2018]
June 01, 2018
Jak być fajną mamą… dla dorosłego dziecka.
April 27, 2018
Kiedy trzecie dziecko???
April 24, 2018
d-mer
Matka z D-MER, czyli mroczne oblicze karmienia piersią.
April 19, 2018
Znaleźć sens w poczuciu bezsensu…
April 05, 2018
Nie spiesz się Matko…
March 23, 2018
Czasem wstyd się przyznać, że…
March 20, 2018