By 

#TOP7: Prezent na roczek.


Wybrać prezent na roczek nie jest takie łatwe. Zwłaszcza jeśli faktycznie chcemy owego roczniaka zadowolić. Pomijając fakt, że w tym wieku najlepszym prezentem jest opakowanie owego prezentu, to możemy zdecydować się albo na prezent „sentymentalny” albo „praktyczny” – gdzie sentymentalnym nazywam wszystko, co będzie fantastyczną pamiątką, a praktycznym to z czego faktycznie roczniak może skorzystać.

Na szczęście jest to wiek, w którym roczniak jeszcze nie odpyskuje Ci co naprawdę myśli o Twoim prezencie… Najwyżej rzuci w kąt. Przedstawiam Wam #TOP7 prezentów, które moim zdaniem nadają się na prezent na roczek – i nie tylko. Liczę również moi Drodzy na Wasze propozycje w tym temacie. Stwórzmy razem listę inspiracji prezentowych i ułatwmy sobie nawzajem tę trudną sprawę, jakim jest wybór prezentu dla tych małych, wymagających szkrabów.

 1. Ręcznie robiony album za zdjęciami z całego roku.

  Z kategorii „sentymentalnie„. Taki właśnie album zamówiłam u Pani Elizy Kozłowskiej dla mojego Chrześniaka na roczek. I myślę (mam nadzieję), że był to strzał w dziesiątkę i że kiedyś naprawdę sprawi mu radość.

  This slideshow requires JavaScript.

 2. Spersonalizowana książeczka.

  Sentymentalnie” i „praktycznie„! Taką książeczkę również zamówiłam dla mojego Chrześniaka. A i Żabek dostał podobną na roczek. Myślę, że jest to nie tylko fantastyczna pamiątka – ale i dla dziecka frajda czytać o „swoich” przygodach.

  Spersonalizowaną książkę można zamówić między innymi tutaj:
  Jestem w bajce
  Bajkopisarze

  This slideshow requires JavaScript.

   

 3. Spinki do mankietów dla chłopca/Biżuteria dla dziewczynek.

  I nie mam na myśli biżuterii przeznaczonej dla dzieci, tylko taką dla dorosłych. Zabawek i tak będzie dostawać sporo. Ubrań również. I z tego wszystkiego wyrośnie. Czemu by nie dać czegoś do czego dorośnie i czym cieszyć się będzie za kilkanaście lat? Tylko trzeba pamiętać, że muszą wytrzymać te kilka lat, więc powinny być dobrej jakości (niekoniecznie WIECZNE diamenty, ale najlepiej chyba sprawdza się złoto, gdyż srebro zdąży sczernieć).

 4. Koń na biegunach.

  Uważam, że jest to najsłodsza zabawka na świecie. Jest spore prawdopodobieństwo, że roczniak wcale tak nie uważa, ale jest też spora szansa, że do niego szybko dorośnie. Żabek lubi chwilkę się pobujać na swoim koniku, ale jeszcze nie dosięga nogami do podłoża, więc konieczna jest asekuracja rodzica. Za to lubi przystanąć obok konika i go sobie pobujać. Natomiast pies jest przerażony owym koniem, co sprawia dodatkową frajdę rodzicom…
  koń na biegunach

 5. Klocki DUPLO.

  Dlaczego akurat duplo? Bo prawda jest taka, że zanim zabierzemy się za LEGO to DUPLO są najczęściej kupowanymi klockami. Więc jak dostanie kilka opakowań to może je swobodnie łączyć. Oczywiście jak już wyrośnie z etapu, w którym wywalanie klocków z pudełka jest najlepszą zabawą. Pamiętajcie, żeby cieszyć się z etapu DUPLO – nadepnięcie na LEGO jest znacznie gorsze.

 6. Rowerek biegowy.

  Takowego jeszcze Żabek nie posiada, ale przymierzamy się. Nasza fizjoterapeutka poleca rowerek biegowy jako substytut wszelkich jeździków, na których dziecko siedzi okrakiem. Aczkolwiek zapewne jak już Żabek zacznie na owym rowerku popylać, a ja będę biegła za nim ciągnąc język po ziemi to mi się owego rowerka odechce…

 7. Kreatywne zabawki rozwijające funkcje motoryczne, czyli np. drewniana kolejka.

  Tak mądrze nazwała IKEA zestaw drewnianych torów i kolejek. I jest to zabawka z serii „schować do szafy, wyjąć jak dorośnie” – bo o ile sam fakt zbierania części do ułożenia kolejki ma sens, to nie wydaje mi się by już roczniak mógł się nią właściwie zainteresować. Ale myślę, że tatusiowie będą zachwyceni z czekającej ich wspólnie zabawy. Seria LILLABO z IKEA moim zdaniem jest bardzo trafionym prezentem.

[edit: 18.05.2016]

METRYCZKA URODZENIA

Na koniec będzie auto-reklama. Oryginalnym i sentymentalnym prezentem (lub dodatkiem do prezentu) są wykonywane przeze mnie metryczki urodzenia lub pamiątki na roczek. Drukowane na wysokiej jakości papierze fotograficznym, w różnych formatach, oprawione w białe ramki z passepartout. Szczegóły i zamówienia w sklepie –>http://www.madrearte.pl 

Print Friendly, PDF & Email

YOU MIGHT ALSO LIKE

Jak inhalować dziecko.
December 21, 2018
Na 1 urodziny mojej córki Natalii.
December 08, 2018
Nasze wrażenia z nauki pływania w szkole pływania Frajda. #ŻabekNaBasenie
December 04, 2018
Jak osiągnąć sukces w macierzyństwie.
November 29, 2018
Etapy rozwoju niemowlaka (PŻPS).
November 27, 2018
Moje macierzyńskie „pierwsze razy” (do lat 5), które zapamiętam do końca życia.
November 20, 2018
Centrum Sportowe u Jezuitów w Gdyni – co można tam znaleźć? #ŻabekNaBasenie
November 13, 2018
11 miesiąc życia dziecka. Vol.2
November 08, 2018
Jesienno-zimowa stylówa Żabek.
October 30, 2018