By 

Reklama na blogu.


Moi Drodzy, chciałabym zasięgnąć Waszej opinii w dość kontrowersyjnym dla blogerów temacie – a mianowicie: reklamy na blogu. I tych „milionach”, które blogerzy na owej reklamie zarabiają.

Większość w Was pewnie zauważyła, że po prawej stronie pojawił się banerek. Mam nadzieję, że Was nie razi – jego umiejscowienie było przemyślane tak, by nie psuło mi całości. Reklama na blogu nie ma przecież psuć samego wizerunku bloga.

Durni nie jesteście, więc co jakiś czas widzicie, że pojawiają się wpisy mające charakter reklamowy. Nie wszystkie tego typu wpisy łączą się z wynagrodzeniem, ale nie będę ściemniać, że wszystkie są za uśmiech (tudzież barter).

I tak się zastanawiam, czy Wam to przeszkadza? Nie, żebym miała zaprzestać tych praktyk – rozumiecie, ja też muszę zarobić, żeby Żabek miał nową super-ekstra-zabawkę-którą-nie-będzie-się-interesował. Lub mleko. Chociaż jakby od tych reklam zależało jego żywienie, to byłby naprawdę smukłym chłopcem… Ale macierzyński się zaraz kończy, a Wy wiecie, że ja do pracy nie wracam…

Więc zanim jakieś oskarżenia zaczną lecieć w moją stronę, co zauważam, że często na blogach się pojawia, to pragnę podkreślić: wszystko co promuję, nawet jeśli dostaję za to piniądz, promuję bo wierzę, że warto. Jeśli uważam, że czegoś nie warto, to nie promuję. Oszukiwanie Was tylko by mi bokiem wyszło.

Nie wiem, czy mam zaznaczać, że coś co promuję jest wynikiem „umowy”, że jest to post sponsorowany – chcecie żebym tak robiła? Wydaje mi się, że reklama u mnie jest na tyle oczywista, że nie jest to konieczne.

Zresztą trochę też o to chodzi w takich miejscach, jak mój blog, że zarówno ja – jak i Wy – możemy sobie polecać różne rzeczy. Wręcz powinniśmy. Mnie zawsze bardzo ciekawi to co Wy macie do polecenia – już nie raz z Waszych propozycji korzystałam. A co za różnica czy ja – czy Wy – na tym zarabiamy „miliony” – dopóki jest to uczciwe?

Jak to powiedziała ostatnio moja przyjaciółka: „możemy zazdrościć, to jest naturalne, ale nie bądźmy zawistni…”.

Print Friendly, PDF & Email

YOU MIGHT ALSO LIKE

czy ciężarna powinna pracować
Czy ciężarna powinna pracować?
March 03, 2017
Jak wygląda praca blogera.
February 20, 2017
przedszkole
Przedszkole. Czy wysłać tam dziecko?
November 30, 2015
urlop macierzyński
Urlop macierzyński i co potem? Grzęda czy kariera.
October 31, 2014
spacer
Zawód: matka. #1 spacer z Szefem.
September 17, 2014
Dzięki, dzięki! Czyli ujawnienie się i parę słów na ten temat.
March 18, 2014