By 

Rzuć wszystko i wyjedź w cholerę!


Nie znam matki, która czasami nie myśli sobie, że rzuciłaby wszystko i wyjechała, byle gdzie, byle dalej od domu, byle dalej od całej rodziny. Marzymy o samotnym SPA, o siedzeniu w wannie z hydromasażem z lampką wina i przyjemną muzyką w tle… Niestety rzeczywistość jest taka, że często o takiej ucieczce możemy jedynie pomarzyć.

Być może nie możemy skorzystać z rady “rzuć wszystko i jedź w Bieszczady”, ale możemy rzucić PRAWIE-wszystko, zabrać rodzinę i wyjechać w cholerę, wszyscy razem, żeby zmienić trochę otoczenie. Gdy sama czuję się przybita otaczającą rzeczywistością, czuję że potrzebuję jakiejś odmiany, to planuję rodzinny weekend. Rodzinny – bo na ten moment nie mam innej możliwości. Więc jestem świadoma tego, że nie wypocznę, bo z dziećmi (niezależnie od ich ilości) wypocząć chyba się nie da ;) Ale wystarczy mi, że będziemy się dobrze bawić z dala od domu, z dala od prania i sprzątania, z dala od gotowania. Nie zawsze możemy sobie pozwolić na dłuższy urlop, więc wystarczy nawet wolny weekend.

Wiesz, zasługujesz na to! Taka zmiana otoczenia dobrze wpływa na relacje rodzinne i na Twoje funkcjonowanie. Zdaję sobie sprawę, że już pakując się pokłócicie się milion razy, a następnie kolejny milion w drodze i na miejscu, ale gdzieś w między czasie czeka Was naprawdę wspaniała zabawa!

Wyjeżdżając w cholerę trzeba jednak pamiętać o podstawowych sprawach:

  • Naprawdę wiele par kłóci się przy takich okazjach. Spora część z nich już przy fazie pakowania.
  • Naprawdę wiele przedszkolaków potrafi sto razy zapytać “daleko jeszcze???”.
  • Tekstów w samochodzie typu “ja już dłużej nie wytrzymam” nie należy brać na poważnie.
  • Tablet w restauracji tylko po to, żeby spokojnie napić się kawy po śniadaniu/obiedzie/kolacji nie robi z Was złych rodziców.
  • Frytki mogą być podstawą żywienia dzieci przez weekend, naprawdę sporo dzieci tak właśnie jada na wyjazdach. Nie robi to z Was złych rodziców.
  • Jeśli macie taką możliwość, to wybierajcie miejsca, które mają w swojej ofercie animatorów dla dzieci. W końcu na co dzień, to Wy jesteście ich animatorami – czas zrzucić tę robotę na kogoś innego!
  • “W cholerę” wcale nie musi być daleko. Im dalej, tym bardziej się zmęczycie tak naprawdę. Nie musi być znad morza w góry, może być równie dobrze znad morza nad morze! Najważniejsze to znaleźć trochę inne powietrze. Najlepiej bez smogu…
  • To normalne, że w walizce masz pół domu. Nie znam matki, która dałaby radę się spakować do jednej torby – wyjeżdżając z dziećmi! Ja w oddzielnej mam samą apteczkę z lekami na całe zło tego świata, na wypadek jakby od apteki dzieliły mnie dwa lata świetlne. Już nie mówiąc o wszystkich autkach, które muszą z nami odbyć podróż… Chociaż teraz to jeszcze pół biedy, bo co to będzie jak do autek będzie musiała dołączyć Barbie z koleżankami?!

A teraz buszujcie w Internetach szukając wyjazdowych okazji, być może jeszcze na koniec zimy uda Wam się gdzieś wyskoczyć :) Już wkrótce na blogu relacja z naszego weekendowego wyskoku, podczas którego również kłóciliśmy się milion razy, umordowaliśmy jak nigdy, a to tego bawiliśmy się tak dobrze, że już planujemy kolejny taki “wyskok” :)

Na koniec mam do Was prośbę. Podczas, gdy my rzucamy wszystko i wyjeżdżamy w cholerę, żeby się dobrze bawić, inni z przerażeniem patrzą w przyszłość. Nie mogę tego nie udostępnić, ponieważ ta historia z różnych powodów poruszyła moje serce, między innymi dlatego że dotyczy “znajomych znajomych”. Serduszko Leosia, który jest jeszcze bezpieczny w mamy brzuszku, wymaga operacji zaraz po porodzie. Brakuje jeszcze kupy kasy, a do końca zbiórki niecały tydzień. A przecież w kupie siła – nie raz siepomaga.pl udowodniło, jak wielkie są serca Polaków. Ile żyć do tej pory uratowali nie wiem, ale mam nadzieję, że to życie będzie jednym z nich. Zamiast jednej czekolady, jednego wina czy kawy w kawiarni, przeznaczcie dzisiaj parę groszy na tę historię. Każda złotówka ma znaczenie! Klik na zdjęcie poniżej. W imieniu rodziców bardzo Was proszę i bardzo Wam dziękuję.

Obserwuj nas na Facebooku:

I na Instagramie:

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More
Print Friendly, PDF & Email

YOU MIGHT ALSO LIKE

Fotelik samochodowy Kiddy Evoluna i-Size.
June 28, 2018
Jak powinna wyglądać dieta mamy karmiącej piersią?
June 25, 2018
Rozszerzanie diety dziecka
Rozszerzanie diety dziecka – najnowsze zalecenia w 7 punktach.
May 10, 2018
Jak być fajną mamą… dla dorosłego dziecka.
April 27, 2018
Kiedy trzecie dziecko???
April 24, 2018
Czy moje dziecko się najada?
April 17, 2018
Chrzciny Natalki.
April 12, 2018
Nie spiesz się Matko…
March 23, 2018
Przepis na udany, rodzinny weekend – Hotel Grand Lubicz Uzdrowisko Ustka.
March 15, 2018