By 

Zawód: matka. #1 spacer z Szefem.


Wychodząc z domu koło południa, na osiedlowych deptakach można zauważyć ruch jak w porze szczytu. Generują go matki wyprowadzające swoich Szefów. Każda matka wie, że dotleniony Szef to zadowolony Szef.

Matki, których Szefowie smacznie śpią podczas spaceru, patrzą ze zrozumieniem i współczuciem na te, których Szefowie drą się niesłychanie na całe osiedle. Szef nie zawsze jest zadowolony ze spaceru. Ale większość z nich jednak lubi spędzać czas w ten sposób. Dla niektórych jest to doskonały sposób na odpoczęcie od codziennych wyzwań, chwila relaksu i drzemki. Dla innych jest to moment przemyśleń oraz odkryć. Jeszcze inni nie potrafią docenić starań matki, co pokazują na każdym przespacerowanym kroku.

Niektóre matki spacerują powolnie z wysoko podniesioną głową, wsłuchując się w muzykę wydobywającą się ze słuchawek. Inne pospiesznie, traktując ten obowiązek trochę jak pół maraton, starając się uczynić z tego okazję do poprawienia formy. Jedne spokojnie rozmawiają przez telefon, inne lekko sfrustrowane szepczą do Szefa: „Śśśśśśśpij, Śśśśśśśśpij”. Niektóre stadnie spacerują zajmując całą szerokość chodnika i wcale nie porównują swoich Szefów. Każda matka oczywiście wie, co dla Szefa jest najlepsze, a codzienna dawka tlenu jest niezbędna.

Większość Szefów lubi poruszać się w super bryce. Na początek cztery koła. Dobrze, jeśli przednie są skrętne. Napęd 4×4 też jest mile widziany. Fajnie jeśli ma uchwyt na flaszkę i parasolkę. Jeszcze lepiej jeśli ma miękkie zawieszenie.

Następnie przychodzi etap na dwu-kołowce. Wtedy matka musi się wykazać dobrą formą fizyczną, refleksem i szybkością.

O czym należy pamiętać spacerując z Szefem?

  • Odpowiednio Szefa ubrać, bo jak mu za bardzo przygrzeje lub go wyziębi to możemy mieć pewność, że się wścieknie.
  • Nic na siłę – jeśli Szef nie chce drzemać, to znaczy, że nie jest śpiący i chce kontemplować uroki przyrody.
  • Pamiętajmy zabrać ze sobą flaszkę, spragniony Szef to zły Szef. Jeśli planujemy dłuższy spacer to również Szefa ucieszy jakaś przekąska.

 Tematycznie:

Zawód:matka.

Print Friendly, PDF & Email

YOU MIGHT ALSO LIKE

Pożegnanie z blogiem.
December 31, 2018
Mój alfabet macierzyństwa.
December 28, 2018
Jak inhalować dziecko.
December 21, 2018
Na 1 urodziny mojej córki Natalii.
December 08, 2018
Nasze wrażenia z nauki pływania w szkole pływania Frajda. #ŻabekNaBasenie
December 04, 2018
Jak osiągnąć sukces w macierzyństwie.
November 29, 2018
Etapy rozwoju niemowlaka (PŻPS).
November 27, 2018
Moje macierzyńskie „pierwsze razy” (do lat 5), które zapamiętam do końca życia.
November 20, 2018
Do czego tęsknię, ja-matka.
November 15, 2018