By 

Tata w delegacji. Jak w tym czasie nie zwariować.


Matka roku… Będąc pełnoetatową matką, każdego dnia wyczekuję godziny 17:30, kiedy próg domu przekracza zmęczony pracą Szanowny Małżonek.

Zanim jeszcze zdąży zdjąć buty już podrzucam mu Żabka, chwytam kluczyki od samochodu i zapowiadam, że wrócę na kolację. Lub biegnę szybko do łazienki i zapowiadam, że wrócę na kolację. Lub zakopuję się pod kołdrą i zapowiadam, że wrócę na kolację. I każde zdanie zaczynające się od „Czy mogłabyś Żabka…” odkrzykuję „Twój dyżur!”. Tak, wyrodna matka musi odpocząć. Zwłaszcza jak Żabek wchodzi w skok rozwojowy… No wtedy to już w ogóle nie ma zmiłuj, matka musi się na chwilę od jęków i stęków odciąć.

Tata w delegacji.

No i nadszedł ten dzień, którego się obawiałam… Po pół rocznej przerwie Szanowny Małżonek musi zwrócić do zagranicznych wyjazdów w delegację… Wyjechał o 4 nad ranem – a ja już jestem zmęczona! 3 dni i 3 noce… Co to jest 3 dni?! Ale i tak obawiam się, że szlag mnie trafi, Zwłaszcza, że Żabek nie jest jedynym członkiem naszego stada…  No i oczywiście mamy skok rozwojowy… I ząbkowanie… Kolejnym utrudnieniem jest to, że mogę już dziecka nie zastać w miejscu, w którym go odłożyłam…A byłoby to nieco kłopotliwe, jakby postanowił „zejść” z przewijaka w czasie gdy matka przygotowuje kąpiel.

Pierwszy poranek bez taty:

7:00 – pies zaczyna mlaskać – oznacza to, że rozpoczął poranną toaletę, która powinna zakończyć się spacerem. Żabek śpi. Matka modli się, żeby pies jednak zasnął.

7:10 – kot zaczyna miauczeć w okolicach swojej miski. Matka udaje, że nie słyszy i modli się, żeby kot jej nie zaczął szukać.

7:15 – pies skończył mlaskać, zaczyna się przeciągać i głośno ziewać. Matka z niepokojem zerka na elektroniczną nianię – Żabek śpi.

7:16 – kot nas znalazł, wkurzony tym, że nikt nie zszedł na jego wołanie, głośno miauczy i wchodzi matce na głowę. Pies się wytrzepał i postanowił nie być gorszy od kota. Matka się poddaje i wstaje. Żabek śpi.

7:30 – kot nakarmiony, pies wypuszczony do ogrodu. Kawa zrobiona. Żabek śpi.

7:35 – pies chce wrócić, kot chce wyjść. Żabek śpi.

7:40 – kot wypuszczony, pies z powrotem na posłaniu, matka w łóżku z kawą. Żabek śpi.

7:50 – kawa wypita, pies śpi, matka układa się do ponownego snu. Żabek zaczyna się wiercić. Dostaje smoka i jeszcze przymyka oczęta. Matka wraca do łóżka.

8:15 – Żabek zaczyna „gadać”, czyli koniec snu, zaczynamy „właściwy” dzień.

Zaczęliśmy nie najgorzej. Dzięki temu, że Żabek dzisiaj dłużej chciał pospać. Zobaczymy czy będzie tak kolorowo jak całe stado obudzi się w jednym momencie…

Jak nie zwariować przy samotnym ogarnianiu swojego stada?

Mi z pomocą, dzięki Bogu, przychodzą kochający Żabka Ciocie i Wujkowie. Już po pierwszym samotnym wieczorze, gdy Szanowny Małżonek miał po pracy wyjście służbowe, a ja skakałam jak oszalała przy wieczornych rytuałach, żeby po uśpieniu Żabka paść zalana potem, stwierdziłam, że nie warto męczyć się samej – weselej męczyć się w towarzystwie.

I tak, podczas gdy matka ogarnia kaszkę, wodę, mleko, wietrzenie pokoju i takie tam – Ciocia/Wujek pilnuje żeby Żabek nie uciekł z domu i żeby miło spędził wieczór.

Dziękuję wszystkim Ciociom i Wujkom, którzy poświęcają swój czas, żebyśmy nie zwariowali bez taty. Odwdzięczę się, jak Wy będziecie mieli dość swojego potomstwa… A wierzcie mi… Będziecie mieli!

Jak Wy sobie radzicie jak zostajecie dłużej samotnie z Waszym potomstwem, właśnie w takiej sytuacji, gdy będący codziennie na dyżurze tata nagle wyjeżdża? Walczycie sami, czy organizujecie dodatkową pomoc?

madrearte

Print Friendly, PDF & Email

YOU MIGHT ALSO LIKE

Jak inhalować dziecko.
December 21, 2018
Na 1 urodziny mojej córki Natalii.
December 08, 2018
Nasze wrażenia z nauki pływania w szkole pływania Frajda. #ŻabekNaBasenie
December 04, 2018
Jak osiągnąć sukces w macierzyństwie.
November 29, 2018
Etapy rozwoju niemowlaka (PŻPS).
November 27, 2018
Moje macierzyńskie „pierwsze razy” (do lat 5), które zapamiętam do końca życia.
November 20, 2018
Centrum Sportowe u Jezuitów w Gdyni – co można tam znaleźć? #ŻabekNaBasenie
November 13, 2018
11 miesiąc życia dziecka. Vol.2
November 08, 2018
Jesienno-zimowa stylówa Żabek.
October 30, 2018