By 

#TOP7: irytujących pytań.


Tak w nawiązaniu do wpisu: “czy on nie jest głodny?“. Zebrałam 7 problemów, z którymi ewidentnie matki sobie nie radzą, skoro reszta społeczeństwa poczuwa się w zwróceniu uwagi w danym temacie…

 1. Czy on nie jest głodny?

  Cały post jest na ten temat. W skrócie: matki bardzo często próbują zagłodzić swoje dzieci. A co najgorsze, jak ktoś chce podkarmić ich dziecko sernikiem, czekoladą, pasztetem, bigosem czy hamburgerem, to nie wyrażają na to zgody!

 2. Czy nie chce mu się pić?

  Tak jak z karmieniem, matka pewnie ciągle zapomina żeby napoić. A jeszcze nie daj Boże matka wyrodna do szpiku kości i poza mlekiem daje do picia jedynie wodę. I co ma w takiej sytuacji zrobić biedna ciotka, która specjalnie przygotowała kompocik z toną cukru?

 3. Czy nie jest mu za zimno?

  Zimne rączki królują w macierzyńskich niedociągnięciach. Nie ważne, że niemowlęta mają słabe krążenie i w związku z tym zimne rączki i stópki. I nie ważne, że fakt czy mu zimno czy ciepło sprawdzamy na karku. Przecież na pewno jest mu za zimno, bo nie ma 10 warstw więcej niż Ty. I na pewno tego nie zauważyłaś.

 4. Czy nie trzeba zmienić pieluchy?

  Niektórzy zapominają, że pielucha jednorazowa – w przeciwieństwie do majtek – WCHŁANIA mocz. Czyli dziecku, które dopiero co się zsiusiało, nie trzeba w mgnieniu okaz mieniać pieluchy. Natomiast, gdy mamy do czynienia z “dwójeczką” to smród tak się ciągnie za dzieckiem, że nie ma mowy, by matka puściła to bokiem.

 5. Czy nie jest mu niewygodnie?

  Wiecie, ja też uwielbiam sadzać Żabka w za ciasnych ubrankach, w za małym foteliku. Lub wciskam go w kombinezon narciarski, szpilki i idziemy an spacer na molo.

 6. Czy nie jest zmęczony?

  Jest. Ale jak go teraz położę spać, to o 4 nad ranem będzie rześki jak skowronek – w przeciwieństwie do mnie. Więc musi się jeszcze przemęczyć. Tak, jestem wyrodną matką.

 7. Czy już pełza/siada/raczkuje/wstaje/chodzi/lewituje?

  Do momentu, gdy dziecię nasze ewidentnie będzie chodzić, a wszyscy naokoło to zobaczą, będą Cię zamęczać pytaniem o etap rozwoju związanego z przemieszczaniem się. Często nawet zanim padnie pytanie o imię to pada już pytanie o to czy już chodzi. Potem ile już ma – bo w końcu roczek to “magiczna granica”…

Pytania napisane w rodzaju męskim tylko i wyłącznie dlatego, że autorka posiada synka. Wszystko powyższe w równym stopniu dotyczy płci piękniejszej.

 

Print Friendly, PDF & Email

YOU MIGHT ALSO LIKE

Dasz radę Matko!
June 12, 2018
6 miesiąc życia dziecka Vol. 2
June 08, 2018
macierzyństwo
Czego nauczyło mnie macierzyństwo?
June 05, 2018
Dla moich dzieci na dzień dziecka. [2018]
June 01, 2018
Letnia stylówa Żabek.
May 29, 2018
artyk
Jak fajnie uczyć dzieci o bezpieczeństwie?
May 22, 2018
Rozszerzanie diety dziecka
Rozszerzanie diety dziecka – najnowsze zalecenia w 7 punktach.
May 10, 2018
5 miesiąc życia dziecka
5 miesiąc życia dziecka. Vol. 2
May 08, 2018
Jak być fajną mamą… dla dorosłego dziecka.
April 27, 2018