By 

#TOP7: Ulubione zabawki Żabka #6 (2,5 roku)


Zaraz Żabek skończy 2,5 roku. Zarówno wiek jak i pogoda pchają go do coraz aktywniejszych zajęć, co mnie bardzo cieszy. Większość dnia najchętniej spędzałby na placu zabaw, w ogrodowej piaskownicy lub “kosząc” trawę. Zobaczcie co jeszcze lubi robić w wolnym czasie.

#1. Rowerek biegowy

Wózek poszedł w odstawkę, zawsze na spacerze towarzyszy nam rowerek biegowy. Jest to doskonały trening dla rodziców, którzy biegną za nim. Więcej na temat rowerków dla dwulatków możecie przeczytać >>tutaj<<.

#2. Hulajnoga

Również doskonale się sprawdziła, jako alternatywa dla rowerka. A dla rodziców jest trochę poręczniejsza… Żabek wciąż dokonali jazdę na niej. Hulajnoga jest dla niego trochę trudniejsza do opanowania niż rowerek, ale z dnia na dzień idzie mu coraz lepiej.

#3. Puzzle

Jak puzzle to oczywiście te z Peppą. Chociaż zdarza się, że ułoży również te z Puchatkiem. Od puzzli MAXI woli te zwyczajne: 30 lub 60 elementów.

puzzle

#4. Foto-książki

Ze wszystkich książek te są jego ulubione, ponieważ rozpoznaje na nich najbliższych. Właściwie to żadnych innych mogłabym nie kupować, tylko wymyślać historyjki do rodzinnych albumów…

#5. Klocki

Królują DUPLO i budowanie domów, zamków oraz karuzel. Wiedzieliście, że klocek DUPLO jest osiem razy większy od standardowego klocka LEGO, ale jest nadal z nim kompatybilny? Ja nie wiedziałam… Ale do LEGO chyba jeszcze mamy trochę czasu.

#6. Drewniana Kolejka LILLABO IKEA

Jeszcze się nie znudziła. Jarają go strasznie tunele, pomimo że “w tunelu jest ciemno i trzeba zapalić światełko”. Po powrocie z przedszkola często słyszę “idziemy do pontongów??”.  Zresztą po torach jeżdżą nie tylko pociągi, ale również autka czy klocki.

#7. Tablet

Wprowadziliśmy w weekendy czas z tabletem. Ratuje on nas również podczas długich podróży. W tych czasach elektronika to podstawa, nie chcemy go od niej całkowicie odcinać. Myślę, że nie należy przesadzać w żadną ze stron. Żabek bardzo lubi gry logiczne typu Pettson’s Inventions (sama sobie z niektórymi nie radzę, ale Żabek lubi kombinować):

Poza tym wszystkim, jest sezon na “bąbelki!”, czyli na bańki mydlane. Uwielbia! Cały dzień mógłby za nimi ganiać. Na pikniku rodzinnym nawet dał się w jednej zamknąć… A jakie jest ulubione zajęcie Waszych Pociech?

Przypomnijmy sobie:

#TOP7: Ulubione Zabawki Żabka #1 (10 miesięcy)

#TOP7: Ulubione Zabawki Żabka #2 (13 miesięcy)

#TOP7: Ulubione Zabawki Żabka #3 (18 miesięcy)

#TOP 7: Ulubione Zabawki Żabka #4 (21 miesięcy)

#TOP 7: Ulubione Zabawki Żabka #5 (24 miesiące)

Print Friendly, PDF & Email

YOU MIGHT ALSO LIKE

6 miesiąc życia dziecka Vol. 2
June 08, 2018
macierzyństwo
Czego nauczyło mnie macierzyństwo?
June 05, 2018
Dla moich dzieci na dzień dziecka. [2018]
June 01, 2018
Letnia stylówa Żabek.
May 29, 2018
artyk
Jak fajnie uczyć dzieci o bezpieczeństwie?
May 22, 2018
Rozszerzanie diety dziecka
Rozszerzanie diety dziecka – najnowsze zalecenia w 7 punktach.
May 10, 2018
5 miesiąc życia dziecka
5 miesiąc życia dziecka. Vol. 2
May 08, 2018
Czy moje dziecko się najada?
April 17, 2018
4 miesiąc życia dziecka vol. 2
April 10, 2018