By 

Gdzie spędzić wakacje z dzieckiem.


My skończyliśmy nasz urlop, ale wiem, że wiele z Was, ma jeszcze miesiąc na zapełnienie czasu z dzieckiem. To nie jest taka łatwa sprawa, bo co prawda nie udowodniono tego naukowo, ale każdy rodzic wie, że dzieci ładują swoje baterie w słońcu. A potem musimy się nieźle wysilić, żeby do wieczora je rozładować

Nasz urlop minął spokojnie, bo nie było słońca, w którym Żabek mógłby się ładować. To były dwa tygodnie pod znakiem głównie deszczu i chmur. Dla ciężarnej matki brak upałów był zbawienny, ale gdyby było chociaż trochę słońca, to byśmy mogli skorzystać z takich atrakcji jak:

#1. PLAŻA

Plaża jest fantastyczna, o ile lubi się słodkie lenistwo i pogoda dopisuje. Dzieci rzadko marudzą na plaży. W takich warunkach można nawet przymknąć oko na fakt, że świeżo wysmarowane kremem z filtrem dziecię, zanurkowało w piasku… Trzeba pamiętać o zabraniu miliona foremek, łopatek, wiaderek, piłek i parawana rzecz jasna!
Zalety: dzieci bardzo zajmują zabawy w piasku, a rodzice w tym czasie mają pełen relaks, wystarczy leżeć i pilnować.
Wady: wszędzie, dosłownie wszędzie piasek zmieszany z kremem do opalania. Musi sprzyjać pogoda i trzeba zwracać baczną uwagę na dziecko, zwłaszcza w pobliżu wody.

#2. LAS

Przebywanie tak blisko przyrody jest bardzo zdrowe i również zajmujące, bo w lesie jest jeszcze więcej możliwości zabawy – a do tego nauki, jeśli jesteśmy w stanie opowiedzieć dzieciom o rodzajach drzew, krzewów i grzybów. Jeśli jeszcze podczas pikniku trafi nam się jakaś wiewiórka, czy inny dzięcioł to już w ogóle jesteśmy szczęściarzami! Można również wykorzystać małe rączki naszych dzieci do zbierania jagód, ale trzeba uważać na grzyby, które wkładają do koszyczka.
Zalety: przyrodnicza edukacja, świeże powietrze, zebrane jedzenie.
Wady: KLESZCZE! 5 minut w lesie, 5o minut przeglądania całego ciała. Poza tym trzeba uważać, żeby dzieci nie zjadały od razu tego co zbiorą (dobrze wiemy, że siki dzika to niekoniecznie dobry dodatek do jagód…). Jeśli boimy się robaczków to również nie jest najlepsze miejsce na spędzenie wolnego czasu.

#3. ZWIEDZANIE

Możemy się również pokusić na zwiedzanie, mamy w Polsce tyle pięknych miejsc! Dobrze by było dostosować poziom zwiedzania do wieku dziecka, żeby nam później taki plan bokiem nie wyszedł. Wydaje mi się, że niewiele przedszkolaków doceni zwiedzanie najstarszych i najpiękniejszych bazylik, a jęczenie w kościele może nawet rodzicom zepsuć zabawę.
Zalety: dużo chodzenia z pewnością rozładuje baterie dziecka.
Wady: za dużo chodzenia + niedopasowany do wieku program gwarantuje jęki i stęki.

A tak na poważnie – nawet wakacje spędzone w domu mogą być super! Nie trzeba wyjeżdżać, żeby się dobrze bawić. Czasami wystarczy zaprosić innych znudzonych urlopem rodziców i zamknąć wszystkie dzieci w pokoju z piaskiem kinetycznym – dobra zabawa, a potem godziny sprzątania gwarantowane! :)

Natomiast jeśli szukacie ciekawych miejsc na mapie Polski, w których dzieci mogłyby rozładować swoje bateryjki, to szczerze polecam Wam Wakacyjny Poradnik, który możecie BEZPŁATNIE pobrać >>TUTAJ<<. W nim znajdziecie między innymi najciekawsze Parki Rozrywki i Edukacji, a także różne porady wakacyjne.

Inspiracji na spędzenie wolnego czasu możecie również szukać na:

maszwolne.pl

corobic.pl – Atrakcje dla dzieci

KONKURS!

Jeśli chcecie wygrać gadżety corobic.pl to wystarczy:

  • pobrać poradnik,
  • zapoznać się z jego treścią,
  • wysłać maila na adres omatkowariatko@gmail.com wraz ze swoją opinią dotyczącą poradnika.
  • Najbardziej merytoryczne odpowiedzi zostaną nagrodzone!

Regulamin konkursu dostępny >>TUTAJ<<. Konkurs trwa do końca sierpnia 2017.

Please check your feed, the data was entered incorrectly.
Print Friendly, PDF & Email

YOU MIGHT ALSO LIKE

Jak inhalować dziecko.
December 21, 2018
Na 1 urodziny mojej córki Natalii.
December 08, 2018
Nasze wrażenia z nauki pływania w szkole pływania Frajda. #ŻabekNaBasenie
December 04, 2018
Jak osiągnąć sukces w macierzyństwie.
November 29, 2018
Etapy rozwoju niemowlaka (PŻPS).
November 27, 2018
Moje macierzyńskie „pierwsze razy” (do lat 5), które zapamiętam do końca życia.
November 20, 2018
Centrum Sportowe u Jezuitów w Gdyni – co można tam znaleźć? #ŻabekNaBasenie
November 13, 2018
11 miesiąc życia dziecka. Vol.2
November 08, 2018
Jesienno-zimowa stylówa Żabek.
October 30, 2018