By 

Wczasy z dzieckiem: Żabek na coursingu #2


Na czym polega coursing? Przejdźmy do tematyki samego coursingu, ponieważ temat ten sezonowo będzie się powtarzał (bo my na wczasy z dzieckiem to głównie na tego typu imprezy).

Jakbym miała prostymi słowami opisać o co tam chodzi to powiedziałabym, że jest to wyścig psów, w naszym przypadku chartów, w parach, które biegną po polanie, za wabikiem (tasiemki uwiązane do linki), po określonej trasie, na dystansie ok 600-700m. Oceniane są różne dziwne parametry, których niedoświadczone oko nie dostrzeże, więc wszystko w oku sędziego Niekoniecznie pies który pierwszy dobiegł do wabika wygrywa.

Bardziej profesjonalnie brzmiałoby tak (dziękuję za opis hodowli Majesticanis):

Coursing – terenowe wyścigi chartów, gdzie psy w przeciwieństwie do wyścigów torowych startują „z ręki” – nie z boksu – biegną po naturalnej łące, a nie po owalnym torze na dystansie około 400-700m małe rasy i duże 500-1000m. Ocenia się kryteria zręczności, szybkości, zaciętości, inteligencję i kondycję. Wobec czego coursing bardziej przypomina łyżwiarstwo figurowe niż wyścigi formuły 1. Oceny te mają na celu wyłonić najlepszego psa, który poradzi sobie w polowaniu.

Majesticanis

Tak wyglądało to w zeszłym roku w Mechlinie
(Perra – ALBA Majesticanis biegnie w białym czapraku, czyli koszulce):

Jak radzić sobie z dzieckiem na polanie w upalny dzień?

Jeżdżąc bez Żabka mogliśmy sobie pozwolić na spędzanie czasu po prostu w samochodzie. Mało to komfortowe… ale można było. Teraz w stadzie musimy zadbać o bezpieczeństwo i wygodę naszego Szkraba. Więc rozbijamy obóz! Bardzo przydaje się namiot – można do niego władować łóżeczko turystyczne i położyć malca spać. Jest to również prawie idealne miejsce do przewijania oraz schronienie przed deszczem czy upałem. Jednakże my tym razem nie korzystaliśmy z namiotu, gdyż było skwarnie, zamiast tego naciągneliśmy płachtę biwakową i powstał super cień! Rodzice na turystycznych krzesełkach, a Żabek albo w wózku, albo na materacyku z łóżeczka turystycznego i zabawa w pełni! Oczywiście trzeba zapewnić malcowi pełne i częste nawodnienie, czapeczkę zakrywającą najlepiej głowę, uszy i kark oraz krem z filtrem.

Co się stało z naszą sunią odkąd powiększyło się stado?

Bardzo zaskoczyło nas zachowanie naszej Perry, która najwyraźniej uznała, że nie jesteśmy wystarczająco odpowiedzialni i postanowiła sama chronić Żabka przed wszelkim złem. Widzicie na zdjęciach jakie to chucherko! Żebra na wierzchu, wąska jak otwór w szpilce, ledwo kolanka sięga.. A charta polskiego, który wygląda jak mały koń, a zbliżył się do naszego obozowiska pogoniła tak, że z podkulonym ogonem uciekał! Żaden obcy pies do Żabka zbliżyć się nie miał szans. Taki chojrak z naszej suni! Tak więc jeśli Wasze stado się powiększa, a macie już psiaka na stanie, to jest duża szansa, że stanie się głównym obrońcą Waszej pociechy.

Fotorelacja z naszej wycieczki:

nasze obozowisko

nasze obozowisko

"Perra trzymam kciuka! W buzi :)"

„Perra trzymam kciuka! W buzi :)”

chwila relaksu na materacu

chwila relaksu na materacu

"Ale czasami jest nudno... Kiedy drugi bieg?!"

„Ale czasami jest nudno… Kiedy drugi bieg?!”

wietrzymy stópki

wietrzymy stópki

DSC02126

„O matko! Ile tych zdjęć?”

"mamo, wąchaj stópkę!"

„mamo, wąchaj stópkę!”

śniadanie mistrzów

śniadanie mistrzów

DSC02120

„Wygrała!”

DSC02147

Perra wygrała w swojej rasie i w klasyfikacji generalnej – mistrzunio!

DSC02162

Poznań w drodze powrotnej – tematycznie

 

madrearte

Print Friendly, PDF & Email

YOU MIGHT ALSO LIKE

Jak inhalować dziecko.
December 21, 2018
Na 1 urodziny mojej córki Natalii.
December 08, 2018
Nasze wrażenia z nauki pływania w szkole pływania Frajda. #ŻabekNaBasenie
December 04, 2018
Jak osiągnąć sukces w macierzyństwie.
November 29, 2018
Etapy rozwoju niemowlaka (PŻPS).
November 27, 2018
Moje macierzyńskie „pierwsze razy” (do lat 5), które zapamiętam do końca życia.
November 20, 2018
Centrum Sportowe u Jezuitów w Gdyni – co można tam znaleźć? #ŻabekNaBasenie
November 13, 2018
11 miesiąc życia dziecka. Vol.2
November 08, 2018
Jesienno-zimowa stylówa Żabek.
October 30, 2018