By 

Wielki Piątek. Wielki Dzień.


Wczoraj będąc w kościele i stojąc w kolejce do spowiedzi (dość długaśnej kolejce, 12 osób, prawie godzina oczekiwania) złapałam się na tym, że tabun myśli wciąż pędzi w mojej głowie.

„Jakie zakupy na święta zrobić? Co jeszcze posprzątać? Czy umyć okna? W co ubrać Żabka na święta? W co siebie ubrać? Jakie rachunki zostały do zapłacenia?”

I pomyślałam wtedy, że nie potrafię się wyciszyć. Tak by ten mózg przeciążony odpoczął na chwilę, by skupić się na tym, co w te Święta jest naprawdę ważne.

Postanowiłam, że Wielki Piątek będzie tym dniem wyciszenia. Nie pracując mogę sobie na to pozwolić. I aż dziwne, że katolicka Polska zamiast dnia wolnego w dzień męki Pańskiej, jak w innych krajach Europejskich, ma wolne Święto Trzech Króli…

Żadnej telewizji, żadnej muzyki, jak skończę wpis to skończę też z laptopem. Woda i chleb chrupki robią za dzisiejszą dietę. Ja i moje myśli (oraz gruchanie i krzyki Żabka…).

I szczerze polecam, wykorzystać ten dzień na spokojne wsłuchanie w samego siebie. Nad przeglądem własnego życia. Niezależnie od wiary czy nie wiary, od przekonań czy przemyśleń. Ten jeden dzień w roku. Tylko Ty i Twoje życie..

A zarówno tym co Święta obchodzą oraz tym dla, których będzie to zwykły weekend i poniedziałek jak każdy inny, życzę zdrowia (bo to postawa szczęścia), bliskości i poczucia bezpieczeństwa, rodzinnej i spokojnej atmosfery (zwłaszcza jeśli na co dzień się wszystko wali) i miłości, tej najtrudniejszej, do wszystkich ludzi, mimo wszystko!

Hallelujah!

Print Friendly, PDF & Email

YOU MIGHT ALSO LIKE

Dla moich dzieci na dzień dziecka. [2018]
June 01, 2018
Chrzciny Natalki.
April 12, 2018
Podsumowanie Roku 2017.
December 31, 2017
rebel
Pewny sposób na miło spędzony czas z dziećmi.
November 29, 2017
Elegancka magia nadchodzących Świąt!
November 27, 2017
wielkanoc
Wielkanoc w pigułce.
April 13, 2017
Wesołych Świąt!
December 24, 2016
święta
Jak przetrwać Święta i nie zwariować.
December 20, 2016
najgorsze prezenty
Najgorsze prezenty dla dziecka! W opinii rodzica…
December 16, 2016