By 

Wielki test pieluszek Dada!


Powiem Wam, że jak mam coś sprawdzonego, to rzadko kiedy wychylam się z testowaniem nowości, jeśli nie ma takiej potrzeby. Dlatego do tej pory Żabcia nosiła pieluszki, które sprawdziły się u Żabka. I chociaż słyszałam wiele dobrych opinii o pieluszkach Dada, to przechodziłam koło nich obojętnie. Aż do dziś.

Poproszono mnie i Żabcię o wykonanie testu pieluszek Dada Extra Care. Ale, testu takiego z prawdziwego zdarzenia! Z niebieskim płynem, odważnikiem i innymi gadżetami. Przez chwilę mogłam poczuć się jak naukowiec, a Żabcia wspaniale sprawdziła się w roli małego testera.

Testowanie obejmuje takie właściwości pieluszki jak: elastyczność, chłonność, ich wnętrze i wygląd. Po kolei omówię każdy z nich:

Elastyczność pieluszki.

Dzięki załączonej miarce mogę sprawdzić ile centymetrów ma pieluszka w spoczynku, a ile po rozciągnięciu. Na pierwszy rzut oka jednak widać, że pieluszka jest bardzo elastyczna.

Dada w spoczynku: 32 cm
Dada po rozciągnięciu: 42 cm

Żabci w pieluszce nic się nie odcisnęło, ani też nie wydostało bokiem. Pieluszka ładnie przylega, jest miękka w dotyku, a uśmiech Żabci wskazuje na to, że musi być wygodna.

Chłonność pieluszki.

W nowych pieluszkach Dada Extra Care zastosowano superchłonne kanaliki, które 2x szybciej wchłaniają wilgoć, niż było to w przypadku pieluszek Dada Premium. I powiem Wam, że to widać! Zresztą zobaczcie sami jak pieluszka wchłania płyn:

Po zalaniu pieluszki niebieskim płynem, w ilości 50 ml, po odczekaniu 5 minut (efekt czekania widzicie w przyspieszeniu na powyższym filmiku, gdzie zarejestrowałam pierwsze sekundy wsiąkania płynu). Na mokrej pieluszce ułożyłam stos 10 specjalnych papierków i obciążyłam odważnikiem ważącym 1 kg. Po 15 sekundach efekt był następujący: ślady można dostrzec na pierwszym i minimalnie na drugim papierku – czyli efekt naprawdę bardzo dobry.

Wnętrze pieluszki.

Jeszcze nigdy nie pomyślałam o tym, żeby rozciąć pieluszkę i zajrzeć do jej wnętrza, w sumie okazało się to mega ciekawe doświadczenie :) Można tam znaleźć superchłonne kanaliki (o których już wspominałam) i granulki, które możecie zobaczyć na zdjęciu prosto spod lupy. To dzięki nim cała wilgoć zostaje w środku pieluszki, a nie na pupie dziecka. Bez problemu maluszki mogą w nich przespać całą noc i rano pupa wciąż będzie sucha, dzięki tym kanalikom, które blokują wilgoć zatrzymując ją wewnątrz pieluszki.

Wygląd pieluszki.

Wkład jest długi, co dodatkowo zwiększa chłonność, boczki jak już wspominałam są bardzo elastyczne, przez co gwarantują dziecku swobodę ruchów. Co jest bardzo ważne, zwłaszcza u maluszków, które są, tak jak Żabcia, coraz bardziej aktywne. Falbanki szerokie, co gwarantuje, że to co w pieluszce ląduje, w niej zostaje :) Natomiast potrójne rzepy dbają o dobre zapięcie pieluszki. Co więcej, pieluszki posiadają specjalne, płaskie gumeczki, które uciskają dużo lżej na skórę dziecka niż te standardowe. Poza tym Dada Extra Care nie są perfumowane, co zmniejsza ryzyko alergii – a my wszyscy mamy skłonności do alergii, więc to dla nas bardzo ważne. To, co jest bardzo przydatne, to identyfikator wilgotności, podpowiadający, kiedy zmienić pieluszkę, bez konieczności sprawdzania, co dzieje się w środku. Dodatkowo, co najmniej istotne, ale na pewno warto o tym wspomnieć, pieluszki są ładne :)

 

Cena.

Żabcia teraz nosi pieluszki rozmiar 3 MIDI, których koszt w przypadku Dada Extra Care wynosi 29,99 zł za 60 sztuk, co nam daje niecałe 50 gr za sztukę. To o co najmniej 0,15 gr mniej niż do tej pory wydawaliśmy na jedną pieluszkę. Co oznacza, że na jednej paczce pieluch oszczędzam 9 zł, czyli miesięcznie ok 30 zł, więc w sumie mam szansę na 1.000 zł oszczędności (zakładając, że Żabcia, tak jak Żabek, zostanie odpieluchowana w wieku ok 3 lat). No to już są konkrety proszę Państwa! :)

Podsumowanie testu.

Dada Extra Care zdecydowanie zdały egzamin! Za stosunek jakości do ceny i mega szybkie wchłanianie Dada dostaje od nas gromkie brawa. Do tej pory myślałam, że nie ma alternatywy do drogich, ale bardzo popularnych pieluszek. Okazuje się jednak, że można mieć naprawdę jakościowe pieluszki w przyzwoitej cenie!

Więcej informacji na temat pieluszek Dada Extra Care znajdziecie na stronie: https://dada.pl/pieluszki-dada/extra-care

Pieluszka przeszła test na tyle pozytywnie, że wygląda na to iż na kolejne pieluszkowe zakupy będziemy udawać się do Biedronki :) Żałuję, że nie miałam okazji takiego testu przeprowadzić wcześniej. Na przyszłość już wiem, że nie warto trzymać się kurczowo gotowych rozwiązań, tylko od czasu do czasu lepiej coś nowego przetestować, zwłaszcza, jeśli mamy szansę zaoszczędzić!

Wpis powstał we współpracy z Dada

Please check your feed, the data was entered incorrectly.

Print Friendly, PDF & Email