By 

#Wywiad z matką: Zadbaj o swoje cycki!


Dzisiaj wywiad z kolejną wyjątkową matką. Magda Porzezińska jest brafitterką i właśnie w takiej roli ją poznałam, na wieczorze panieńskim mojej przyjaciółki. Już podczas pierwszego spotkania skradła moje serce i od tego czasu jest mi bardzo bliska. Poza tym dzięki niej, mój konkretny biust, jest we właściwym miejscu i wreszcie wygląda jak należy.

Magda, jesteś mamą dwóch cudownych dziewczynek, a oprócz tego jesteś profesjonalną Brafitterką. Co Cię skłoniło, żeby zrezygnować z „ciepłej posady” i otworzyć własny biznes?
Będąc w ciąży z drugą córą dowiedziałam się, że nie będzie już dla mnie powrotu na ciepłą, bezpieczną posadę w korporacji. W tym samym czasie przyjaciółka suszyła mi głowę, uświadamiając, że zawsze chciałam dobierać biustonosze. Podsunęła mi pod nos konkurs „Mama ma pomysł” organizowany przez Stowarzyszenie Waga dla mam po urlopach macierzyńskich i wychowawczych i tak zaczął powoli wykluwać się mój pomysł na siebie.

Dlaczego brafitting jest taki ważny?
Idealnie dopasowany biustonosz sprawia, że kobiecy biust wygląda naturalnie i pięknie. Dobrze dobranym biustonoszem poprawiamy cały swój wygląd, modelujemy sylwetkę, prostujemy się. Odciążamy kręgosłup. Wszystkie ubrania zaczynają na nas inaczej leżeć. Piersi to naturalny atrybut kobiecości, który wspaniale wyeksponowany dodaje pewności siebie, zwiększa poczucie własnej atrakcyjności. Odpowiednia bielizna to podstawa naszego dobrego wyglądu i samopoczucia

Na co trzeba zwracać uwagę kupując biustonosz?
Kluczowym elementem przy doborze biustonosza jest prawidłowy obwód biustonosza pod biustem, który powinien być o ok.5-10 cm węższy niż nasz faktyczny obwód pod biustem (np. przy obwodzie pod biustem 75 cm-nosimy uśredniając 70 pod biustem).

  • Obwód biustonosza powinien leżeć idealnie w poziomie i podtrzymywać ok.80 % ciężaru naszych piersi.
  • Nie ma się wrzynać i nas uciskać tylko dawać komfort i podtrzymanie piersi.

Drugim najważniejszym elementem jest oczywiście idealna wielkość miseczki, która nie może być ani za mała ani za duża, powinna płynnie przechodzić w naszą pierś.

Trzeci element to fiszbiny przy mostku, pomiędzy piersiami, które powinny idealnie przylegać do ciała.

Kolejny krok to dobrze wyregulowane ramiączka, które nie powinny się wrzynać.

Oczywiście w dobrej jakości biustonoszu nie powinny wyginać się fiszbiny, a prany ręcznie i z dbałością przechowywany powinien nam służyć ok. roku, zakładając, że mamy co najmniej trzy biustonosze, których używamy jednocześnie.

Jaką poradę miałabyś dla kobiet w ciąży odnośnie doboru biustonosza?
Będąc w ciąży należy szczególnie dbać o swój biust. Jest on narażony w tym czasie na działanie rozszalałych hormonów, które zazwyczaj powodują zwiększenie jego ciężaru i zmianę elastyczności. Biustonosz w okresie ciąży i karmienia piersią powinien być bardzo wygodny, nie powinien  nigdzie się wrzynać ani uwierać. Powinien stabilnie podtrzymywać nasze piersi od dołu, w obwodzie , a nie ramiączkami. Zazwyczaj wszystkie dotychczasowe biustonosze robią się na nas za ciasne w obwodzie i mają za małe miseczki. Warto więc, dbając o swe ciało, choć raz w ciąży dobrać sobie wygodny biustonosz.

Starasz się uświadamiać swoje klientki na temat samobadania piersi. Jest to bardzo ważne, ponieważ coraz więcej kobiet zmaga się z rakiem piersi. Podczas gdy wystarczyłoby wcześniejsze wykrycie niepokojących objawów właśnie przy pomocy samobadania, żeby uniknąć nasilenia choroby. Możesz w paru słowach opisać w jaki sposób powinno wykonać się takie badanie?
Wszystkim moim klientkom przekazuję ulotki dotyczące samobadania piersi, gdzie w kilku prostych krokach opisane jest jak powinnyśmy się badać.

W jaki sposób udaje Ci się połączyć macierzyństwo z prowadzeniem własnej firmy?
Mam dwie córki. Jedna chodzi do przedszkola, a druga do podstawówki. Pracuję zazwyczaj rano, w godzinach od 8 do 14-15, a później popołudniami, zazwyczaj  od godz. 18, gdy mąż wraca do domu i może zająć się dziewczynami. Soboty również często bywają pracowite. Bardzo lubię to co robię. Sprawia mi to ogromną frajdę i daje mega satysfakcję. Wyszukiwanie pięknych biustonoszy w szerokiej gamie rozmiarów, które mało gdzie są dostępne, to nie lada wyzwanie. Nie wyobrażam sobie ,że mogłabym pracować teraz znowu u kogoś na etacie.

Co najbardziej lubisz w swojej pracy?
Najbardziej lubię osobisty, prawdziwy kontakt z kobietami, z którymi się spotykam. Kobiety mają w sobie mega moc, siłę do działania. Są fantastyczne i inspirujące. Z każdego spotkania wychodzę silniejsza i bardziej spełniona, a Panie, które do mnie przychodzą mam nadzieję są szczęśliwsze i kwitną z biustem po metamorfozach.

Jak można skorzystać z Twoich usług?
Jestem mobilną brafitterką, co oznacza po prostu, że dojeżdżam bezpośrednio z całym asortymentem do Pań do domów pod wskazany adres i dobieram im idealną bieliznę Uczę, szkolę edukuję. Biorę udział zarówno w spotkaniach indywidualnych z kobietami,  jak i babskich wieczorach panieńskich, urodzinach i wielu innych eventach, w zależności od pomysłowości i oczekiwań klientek. Od października 2015 r. mam również małe Atelier w Gdańsku Osowej przy ul.Koziorożca 29 b, gdzie można przyjechać na konkretnie, wcześniej umówione spotkanie i w miłej, intymnej atmosferze dobrać dla siebie idealny biustonosz.

Na koniec powiedz moim Czytelniczkom, dlaczego warto korzystać z usług profesjonalnej Brafitterki?
Niestety nadal ok. 80 % kobiet nosi biustonosz w złym rozmiarze. Niedobrze dobrany biustonosz często jest przyczyną wielu problemów zdrowotnych. Bóle głowy, szyi, kręgosłupa, barków , a nawet migreny mogą mieć swe źródło w nieprawidłowo dobranym biustonoszu. Biustonosze szyte są od 60 do ok.110 cm w obwodzie pod biustem, a miseczki występują aż do R,S, u niektórych polskich producentów. Wiele Pań nadal nie posiada tej wiedzy, i powszechne jest przekonanie, że miseczka D to jakieś ekstremum. Warto choć raz wybrać się na profesjonalną sesję brafittingową, aby zgłębić tajniki brafittingu i poczuć na własnym ciele, że dobrze dobrany biustonosz to mega komfort i super nowy look dla naszego biustu.

This slideshow requires JavaScript.

Bramadalena www: http://bramadalena.pl/

Bramadalena FB: https://www.facebook.com/bramadalena/

Zobacz również poprzedni wywiad: #Wywiad z matką: Moje dziecko ma białaczkę.

Print Friendly, PDF & Email

YOU MIGHT ALSO LIKE

Pożegnanie z blogiem.
December 31, 2018
Mój alfabet macierzyństwa.
December 28, 2018
Jak inhalować dziecko.
December 21, 2018
Jak osiągnąć sukces w macierzyństwie.
November 29, 2018
Moje macierzyńskie „pierwsze razy” (do lat 5), które zapamiętam do końca życia.
November 20, 2018
Do czego tęsknię, ja-matka.
November 15, 2018
Porzuć czerń, Matko!
October 25, 2018
Nauka pływania: w grupie czy indywidualnie? #ŻabekNaBasenie
October 18, 2018
Moja dieta po porodzie. #MATKAWRACADOFORMY
October 16, 2018