By 

Jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu kredytu?


Dzisiaj odbiegamy od tematów rodzicielskich i zagłębimy się bardziej w lifestyle. Temat jest ważny, ponieważ wiąże się z kredytem i ubezpieczeniem. Ważny – bo będzie o tym, jak można spróbować zachować część pieniędzy w kieszeni…

A oszczędności, rzecz jasna, bardzo lubimy. I na pewno każdy z nas miałby swój sposób na ich wykorzystanie – ja aktualnie wszystkie oszczędności ładuję w nowe „gniazdo, które wiję”! Natomiast kiedy, lat temu sporo, braliśmy kredyt hipoteczny (jak większość Polaków chcących iść „na swoje”) wiedziałam, że ubezpieczenie tego kredytu będzie obligatoryjne. Zresztą nawet gdyby nie było, nie zdecydowałabym się na tak duży kredyt bez zabezpieczenia w razie „W”.  Ale nie wiedziałam, że mogę zdecydować się na ubezpieczenie inne niż proponuje bank, ani czym się do końca kierować wybierając takie ubezpieczenie.

Teraz jestem już trochę mądrzejsza i chciałabym się z Wami moją nową wiedzą podzielić – być może dla kogoś okaże się pomocna, zważywszy na to, że wciąż wiele osób na co dzień decyduje się na kredyt hipoteczny.

Czy ubezpieczenie kredytu jest konieczne?

Zazwyczaj tak. Zwłaszcza hipoteki. Spłatę zadłużenia musimy jakoś zabezpieczyć, na wypadek utraty zdrowia, zdolności do pracy czy śmierci. Niestety takie sytuacje się zdarzają, a nikt chyba nie chciałby pozostawić najbliższych z kredytem wysokości kilkuset tysięcy złotych – lepiej to zostawić ubezpieczycielowi. Ale ponieważ już sam kredyt jest dla nas wielkim wydatkiem, warto rozejrzeć się za najkorzystniejszą ofertą ubezpieczeniową.

Do powinna obejmować polisa?

Przede wszystkim porównując ubezpieczenia należy zapytać doradcę lub agenta o zakres ubezpieczenia (podstawowe gwarancje wymagane przez bank to śmierć, inwalidztwo + czasowa niezdolność do pracy) i o wyłączenia (sytuacje, kiedy towarzystwo ubezpieczeniowe nie ponosi odpowiedzialności). Ważna jest również szybkość uzyskania ubezpieczenia poza bankiem. Klienci biorący kredyt hipoteczny mają zazwyczaj niewiele czasu na dostarczenie polisy.Wojciech Mądrowski, menadżer ds. rozwoju Sieci Partnerskiej z Prévoir

Gdzie ubezpieczyć hipotekę?

Niekoniecznie w banku, w którym kredyt zaciągamy. Nie mamy takiego obowiązku. Zbadanie różnych ofert ubezpieczeniowych zajmie nam trochę czasu, ale ostatecznie chodzi przecież o długofalową oszczędność pieniędzy – więc myślę, że warto nie oszczędzać czasu na sprawdzeniu różnych możliwości.

ProDomus.

Jednym z miejsc, w którym warto sprawdzić potencjalną wysokość ubezpieczenia jest polisa >>ProDomus<< oferowana przez towarzystwo ubezpieczeniowe Prévoir. Składka miesięczna należy do najtańszych na rynku w ubezpieczeniach indywidualnych i jest bardzo atrakcyjna dla młodych osób. Poza tym zapewnia kapitał gwarantowany, dostosowany do pozostającej do spłaty kwoty kredytu – czyli w kolejnych latach jej suma może być stała lub malejąca. Polisa jest wystawiana od ręki i nie musi być zawarta razem z umową kredytową.

Dokonać symulacji wysokości składki ubezpieczeniowej ProDomus można zrobić szybko i bezproblemowo online na stronie: https://www.prevoir.pl/produkty/ubezpiecz-kredyt/prodomus

Prévoir jest towarzystwem ubezpieczeniowym, założonym w 1910 roku we Francji.  Specjalizuje się w indywidualnych ubezpieczeniach na życie. Głównym celem, jaki sobie stawia, jest zapewnienie ochrony finansowej rodzinom w razie nieprzewidzianych zdarzeń losowych (tj. choroba, wypadki, inwalidztwo, śmierć…).Prévoir

Niezależnie od tego, gdzie zdecydujecie się ubezpieczyć swój kredyt – zawsze warto rozeznać się we wszystkich możliwościach i wybrać tę, która jest dla nas najkorzystniejsza, niż brać to co dają nam pod nos wraz z umową hipoteczną. Na pewno znajdziemy lepszy sposób na wydanie tego, co uda nam się zaoszczędzić :)

Wpis powstał we współpracy z towarzystwem ubezpieczeniowym Prévoir.

 

Please check your feed, the data was entered incorrectly.
Print Friendly, PDF & Email

YOU MIGHT ALSO LIKE

Jak inhalować dziecko.
December 21, 2018
Nauka pływania: w grupie czy indywidualnie? #ŻabekNaBasenie
October 18, 2018
Moja dieta po porodzie. #MATKAWRACADOFORMY
October 16, 2018
Kiedy i dlaczego warto rozpocząć naukę pływania. #ŻabekNaBasenie
September 28, 2018
Lęk separacyjny i lęk przed obcymi u niemowlęcia.
August 21, 2018
Jak traktować psa, żeby nie czuł się odrzucony, po narodzinach dziecka.
August 09, 2018
Jelita źródłem naszego zdrowia. #MatkaWracaDoFormy
July 31, 2018
Czym się kierować wybierając mleko następne?
July 24, 2018
Jak powinna wyglądać dieta mamy karmiącej piersią?
June 25, 2018